ingrijire batrani

/ / 26

Trimite mesaj
Advert #9782

Compania MOTHER CARE AGENCY isi desfasoara cu succes programul “Health Care Assistant” in Londra, Anglia, inca din anul 2000. Agentia noastra ofera locuri de munca persoanelor interesate
de posturile de HEALTHCARE ASSISTANT sau NURSE pentru case de ingrijire batrani, chiar daca nu au calificare sau experienta (dar este binevenita).
RESPONSABILITATILE INFIRMIERULUI / HEALTH CARE ASSISTANT-ului:
• se ocupa in principal cu asigurarea confortului batranului asistat,
• asistarea alimentatiei si administrarea alimentelor acestuia,
• acordarea ingrijirilor igienice,
• mobilizarea si transportul,
• supravegherea starii de sanatate,
• respectarea si aplicarea prescriptiilor medicale,
• acordarea primului ajutor,
• gestionarea resurselor alocate,
• asigurarea conditiilor igienico-sanitare,
• completarea fisei de ingrijire a persoanei asistate etc.
CONDITIILE DE LUCRU:
Se lucreaza in azile private de batrani, in diferite zona ale Londrei, in conditii foarte bune de calitate si igiena, in schimburi atat de zi cat si de noapte.
CANDIDATUL IDEAL:
Nu este nevoie de experienta doar de un nivel conversational spre bun al limbii engleze si toate documentele necesare (NINO, pasaport sau buletin, cont bancar).
Dupa interviul cu managerul CareHome-ului pentru a finaliza angajarea aveti nevoie de cazier mentionam ca oricine lucreaza in acest domeniu este obligat sa il faca .si veti face un curs de o zi absolvind “Health and Safety, Moving and Handling”.
La acest program pot aplica persoanele care:
• au cunostinte de limba engleza la nivel cel putin conversational;
• nu au cazier judiciar;
• sunt clinic sanatoase atat fizic cat si psihic;
• nu este necesara experienta, dar constituie avantaj;
• nu este obligatoriu sa aveti calificare, dar constituie avantaj.
O atitudine pozitiva, intelegatoare, responsabila, combinata cu dorinta de a ajuta si de a fi amabil te poate ajuta sa treci peste momentele dificile care pot aparea in relationarea cu cei batrani. Acest job presupune solicitarea ta si din punct de vedere emotional, asa ca este important sa te mentii stabil si sa nu te lasi intimidat.
BENEFICII:
Orarul de munca este full time (40-60 ore/saptamana), plata este:
Care Assistant- 8 £/ora
Pentru cine ar vrea sa se mute langa locul de munca, agentia noastra ofera si camere single sau double.
Daca sunteti interesati, va rugam sa ne trimiteti cv-ul dumneavoastra in limba engleza la adresa de e-mail (luni- vineri, intre 09:00-17:00):
Ligia.avemariacare@gmail.com
Sau la numarul de telefon:
07947523750